Chloubou každé ženy a, nebudeme skrývat, i některých mužů nepochybně vždy byly krásné zdravé vlasy

Zdraví a krása vlasů ale přímo souvisí se zdravím pokožky hlavy.

Stěží už dnes potkáte člověka, ať už ženu či muže, který by o této souvislosti nevěděl. Ne každý ale ví, jak zdravé pokožky hlavy docílit a jak ji v tomto stavu udržet, a případné problémy, které mohou v této oblasti nastat, platí pro obě pohlaví.

Problémy s pokožkou hlavy se dají vyřešit

Problémy s pokožkou hlavy se mohou projevovat různými způsoby: hlava vás může svědit celá nebo místy, pokožka může být příliš suchá nebo naopak příliš mastná, mohou se objevit zarudlá místa, šupinatost, lupy nebo vám dokonce mohou začít nadměrně vypadávat vlasy. A to vše proto, že pokožce hlavy může škodit mnoho faktorů jak vnějších, tak vnitřních. 

Svědění hlavy může způsobit nevhodný šampón

Především vlasy i pokožka hlavy se mohou poškozovat vlivem počasí. Teda, opomineme-li vážnější zdravotní problémy, které člověka během života mohou potkat a které mimo ostatní samozřejmě mohou způsobit i problémy s vlasy a pokožkou. UV záření v létě, mráz v zimě, sychravo a vítr na podzim a na jaře, jsou to všechno vrtochy počasí v naší zeměpisné šířce, před kterými musíme vlasy a pokožku hlavy chránit jak pomocí vhodné pokrývky hlavy, tak i pomocí kvalitních pečujících o ně přípravků. Klasické, obsahující spoustu syntetických látek, tekuté šampony mohou pokožku dráždit, proto svědění, vysušení a zarudnutí pokožky hlavy může byt výsledkem jejích používaní.

Alternativou jsou 100% přírodní tuhé šampóny bez syntetických přísad.  S laskou vyrobené na základě odvarů bylin a zastudena lisovaných olejů, které jsou bohaté na přírodní vitamíny a minerály. Do žádného z našich šamponů nebyl přidán olej palmový. Kromě toho jsou buďto úplně bezobalové anebo mají rozložitelný papírový obal, vyrobený z recyklovaného papíru. Proto je vřele můžeme doporučit nejen lidem, podporujícím zdravý životní styl a dbajícím na své vlastní zdraví, ale i všem těm, kteří podporují šetrné chování k přírodě, což z dlouhodobého hlediska souvisí se zdravím a životy nás všech. Ale vraťme se k péči o pokožku hlavy. Na citlivou pokožku se svedením a zarudnutím máme pro vás připravenou řadu nápomocných v řešení tohoto problému tuhých šamponu. Je tu například tuhý šampon s konopným olejem, vhodný jak pro normální, tak pro suché a lámavé vlasy, šampon s mátou a rozmarýnem pro vlasy mastné, nebo pro normální až mastné vlasy šampon kopřivový a kopřivový s medem, v němž kopřiva nejen působí na pokožku hlavy, protizánětlivě a uklidňujíce, ale zároveň podporuje i růst vlasů.

kudrnaté zdravé vlasy bez lupů

Zásady péče o vlasy a pokožku hlavy

Příčiny svědění pokožky hlavy mohou být samozřejmě různé: od nesprávné životosprávy a mechanického poškozování pokožky a vlasových kořínků příliš tvrdými a ostrými hřebeny či kartáči přes působení syntetických barvících přípravků a další nevhodné vlasové kosmetiky, foukaní vlasů fénem a používání na úpravuvlasů jiných horkých přístrojů až po vnitřní problémy organismu.

Proto tím nejmenším, co můžete pro své vlasy a pokožku hlavy během mytí, sušení, barvení a rozčesávání vlasů udělat, je dodržování několika důležitých pravidel.

Při mytí:

 • vyhýbejte se příliš teplé vodě,
 • nepůsobte na pokožku hlavy a vlasy příliš intenzivními pohyby,
 • neškrábejte pokožku hlavy nehty,
 • dlouhé vlasy před mytím vždy pečlivě rozčešte,
 • nemýjte hlavu příliš často, ale jen podle jejího znečištění.

Při sušení:

 • nenechávejte mokré vlasy delší dobu zabalené v osušce,
 • nezačínejte ihned sušit úplně mokré vlasy fénem, ale nechte je částečně oschnout jen tak na vzduchu,
 • během sušení fénem nefoukejte vlasy moc horkým vzduchem,
 • nefoukejte přímo na pokožku hlavy,
 • nesušte vlasy fénem do úplného vysušení.

Při rozčesávání:

 • používejte nejlépe přírodní středně tvrdé nepříliš časté hřebeny a kartáče se zaoblenými zuby,
 • nerozčesávejte mokré nebo zamotané vlasy,
 • nenoste vlasy pořád v culíku nebo jinak svázané, nejvíce při tom škodí samozřejmě gumičky.

Při barvení vlasů:

 • pokud to jen jde, používejte přírodní barvy,
 • před použitím barvu vždy vyzkoušejte na malé ploše pokožky, zdá nevyvolá u vás alergickou reakci,
 • vždy přesně dodržujte postup, uvedený v příbalovém letáku
 • nenechávejte barvu působit déle, než je uvedeno výrobcem

Mezi příčiny svědění pokožky hlavy s následujícím šedivěním a vypadáváním vlasů patří ve velké míře i stres. S podobným stavem můžeme bojovat zdravým životním stylem a vyváženou životosprávou, podporou organismu doplňky stravy s vitamíny, minerály a probiotiky, ale v neposlední řadě nahrazováním syntetické vlasové kosmetiky kosmetikou přírodní.

Zbavit se lupů

Na poškozenou pokožku hlavy a poškozené a vypadávající, ale i normální a mastné vlasy je vhodný tuhý šampon s kopřivou a břízou. Extrakt břízy se zároveň odvděčil jako skvělý přírodní prostředek proti lupům, tvorba kterých je dalším zákeřným problémem mnoha lidí.

Zbavit se lupů vám pomůže i lopuch, tuhé šampony s nímž vám vřele doporučujeme. Lupy se mohou tvořit jak v důsledku vysušení pokožky hlavy, tak i například na mastné pokožce, postižené seborickou dermatitidou. Šampony s lopuchem přispívají k zklidnění pokožky, zmenšení její zarudnutí a svědění a zároveň napomáhají zbavit se lupů právě při této nemoci.

Máte-li lupy a trpíte ekzémem, používejte tuhý šampon s lopuchem a konopím. Tento šampon je vhodný pro všechny typy vlasů. Kromě mýdlových šamponů nabízíme i vysoce koncentrované šampony pevné – tak zvané šampuky. Jedním z nich je heřmánkový šampuk s ovesným hedvábím, kde heřmánek tlumí zánětlivé stavy a tím pokožku zklidňuje, a oves ji zvláčňuje a vyživuje. Tento druh šamponu je vhodný pro citlivou pokožku a všechny typy vlasů. Druhou variantou s podobnými účinky je šampuk s ovesným hedvábím a kopřivou.

A ať už vás trápí cokoliv – lámavost a vypadávání vlasů, lupy a svědění hlavy, vysušení a zarudnutí pokožky, ekzém či dermatitida – pevně věříme, že naše tuhé šampony a šampuky budou vám nápomocny v řešení všech těchto problémů a dají vám ještě něco navíc, něco tak krásného a nezaměnitelného, čím může být jen souznění se samou přírodou.

Šampony na citlivou pokožku hlavy, proti svědění

české mýdlo - tuhy šampon s kopřivou
Tuhý šampón KOPŘIVA 70g
139 
Kopřivový šampon je určený na mytí normálních až mastných vlasů a vlasové pokožky. Je...
přírodní české mýdlo z místních surovin lopuch šampon
Tuhý šampón LOPUCH 70g
139 
Pro normální a mastné vlasy, reguluje tvorbu lupů a též je vhodný k podpoře...
Tuhý šampon s KONOPNÝM OLEJEM Marjánka 100g
139 
Bez esenciálních olejů, na citlivou pokožku hlavy, která svědí nebo je zarudlá. Dopřejte šetrnou...
Tuhý šampon s MÁTOU a ROZMARÝNEM Sněhurka 100g
139 
Přírodní tuhý šampon pro vlasy, které se velmi rychle mastí. Vlasy vyživí a provoní...
české mýdlo - tuhy šampon s kopřivou
Tuhý šampon KOPŘIVOVÝ s KONOPNÝM olejem 130g
259 
Přírodní tuhý konopný šampon s osvěžující vůní máty a rozmarýnu. Univerzální produkt 2v1 -...
Tuhý šampón KOPŘIVA + BŘÍZA 100g
169 
Březový šampon je vhodný pro mastné a padající vlasy. Je to dobrá volba i...
ceské mýdlo CALTHA - kondicionér na vlasy
Bezoplachový kondicionér na vlasy Citronová Tráva 200ml
239 
Regenerace a lesk pro poškozené vlasy. Prevence třepení konečků.Použití: Pomocí rozprašovací pumpičky nastříkejte malé...
ceské mýdlo CALTHA - šampon na tmavé vlasy
Tuhý šampón OŘECH 100g
159 
Ořechový šampon pro všechny typy vlasů, obzvlášť pro krátké tmavé vlasy, kterým při pravidelném...
0
  0
  Košik
  Košík je prázdnýPřejít k produktům