České mýdlo - svědění pokožky rukou

Kdysi dávno, i když to možná ani nebylo tak dávno, jak se nám může zdát, naše babičky a prababičky k péči o pokožku používaly jen to, co jim nabídla sama příroda. Nečinily tak pouze z důvodu, že vyrobená v továrnách kosmetika v té době nebyla ještě tolik rozšířená. 

Používaly přírodní prostředky hlavně proto, že už odpradávna věděly o blahodárných účincích zdánlivě obyčejných věcí, kterými nás obdarovává příroda. Věděly, že byliny, mléko, včelí med a dokonce i bahno působí hojivě nejen na pokožku a tělo, ale také uklidňují duše a mysl.

Jenže my v dnešní uspěchané době musíme denně stihnout tisíc různých věcí, úkolů a povinností a tak nemáme na sebe tolik času a také na sebe tak trochu zapomínáme. Zapomínáme i na své zdraví, které ve velké míře ovlivňuje jak prostředí, ve kterém žijeme, tak i to, co konzumujeme. Netýká se to samozřejmě jen potravin, ale i všeho, s čím přicházíme do styku, včetně drogistických a kosmetických přípravků. Jsou to právě ony, které nám v každodenním životě buď mohou pomoci anebo také ublížit.

V dnešním světě hodně lidí se potýká, například, s dýchacími potížemi, ale i s dalšími alergickými projevy, které se mohou objevit na pokožce a zejména na kůži rukou v podobě zarudnutí, svědění a vyrážky, což může být způsobeno také použitím nevhodných čistících prostředků a kosmetických přípravků, obsahujících parabeny, hliník, alkohol, syntetická barviva a syntetickou parfemaci.

Pro citlivou pokožku volte kosmetiku bez parfemace

Syntetické parfémy, které dělají kosmetické výrobky tolik voňavými, můžou totiž u citlivých jedinců vyvolávat alergické reakce v podobě svědící vyrážky na kůži a dokonce i v podobě dýchacích potíží. Mějte na paměti, že pro citlivou pokožku nejsou doporučována aní voňavá mýdla s vyšším množstvím čistě přírodních esenciálních olejů. Nejlepší volbou pak jsou mýdla neovoněná nebo s minimálním obsahem přírodních esencí. 

Pokud jste náchylní k různého typu alergiím, můžete naše mýdla se sníženým množstvím esenciálních olejů používat bez obav. 

přírodni české mýdlo na praní mýdlarna Š.IVA
Sleva
Kokosové mýdlo NA PRANÍ kostka 170g
Original price was: 99 Kč.Current price is: 89 Kč.

Pro velmi suchou pokožku

Mýdla obsahující extrakty měsíčku lékařského a heřmánku, kozí a ovčí mléko a kvalitní rostliné oleje napomohou vám s řešením dalšího rozšířeného problému, kterým je vysušení pokožky rukou. Glycerin a extrakty bylin obsažené v naších mýdlech nejenže pokožku nevysušují, ale také hojí drobná poranění, prasklinky, zvláčnují a zmírňují svědění pokožky rukou.

Pro svědící pokožku

Na suchou svědící pokožku se zarudnutím použijte přírodní mýdlo s popencem a přesličkou. K zvláčnění a výživě suché pokožky rukou rovněž nabízíme mýdla s kozím, ovčím mlékem nebo olivovým olejem. K zesílení účinků po umytí mýdlem na suchou a popraskanou pokožku doporučujeme nanášet zvláčňující a vyživující mast s olivovým olejem (obsahuje v malém množství esenci z gerania) nebo konopný krém (zcela bez esenciálních olejů).

Jak předejít svědění pokožky

Mezi příčiny svědění kůže patří i problémy dlouhodobějšího rázu, způsobené atopickým ekzémem a lupénkou. Ke zmírnění souvisejících s nimi potíží doporučujeme mýdlo s léčivým bahnem z mrtvého moře. Ale, jak se říká, je snadnější problému předejít, než ho později řešit. Platí to i o problémech s pokožkou. A tak nejjednodušším řešením, jak se zbavit výše popsaných problémů dřív, než vás začnou trápit, začnou vás svědit ruce, objeví se vysušení pokožky rukou, vyrážka, ekzém či zarudnutí a praskliny, je začít používat kvalitní přírodní kosmetické a koupelové přípravky již dnes.

Předejít svědění kůže můžete jak pomocí přírodních mýdel na ruce a tělo, tak i například pravidelným používáním různých druhů mořské soli s bylinkami do koupele, které u nás najdete také. Mořská sůl jemně očišťuje, peelinguje a zároveň změkčuje a dezinfikuje pokožku a tím předchází jejímu popraskání, zarudnutí a svědění. Bylinky přidané do našich solí zase napomohou předejít podrážděním a vyrážkám na vaší kůži. A jako bonus příjemně voní, navozují krásnou atmosféru a uvolňují tak celé tělo a nervovou soustavu. Stejně tak blahodárně a léčivě působí na nervovou soustavu i jód obsažený v mořské soli.

A když už mluvíme o mořské soli, připravili jsme pro vás speciální pečující mýdla s obsahem soli z mrtvého moře, která je účinná i na problematickou pleť s akné a dermatitidami, nebo také samotnou sůl z mrtvého moře do koupele.

Řada lidí již od útlého dětství trpí atopickými ekzémy a lupénkou. Všechno to jsou tak zvané civilizační choroby, které naši žijící v souladu s přírodou předci neznali. A právě proto naši výrobci se rozhodli hledat inspiraci tam, kde je to prověřeno časem a zkušenostmi moudřejších, a vyvinuli tak pro vás řadu kosmetických přípravků k péči o pokožku se 100% přírodním složením, díky čemuž vám tyto přípravky mohou být nápomocné v řešení krátkodobých a chronických potíží s pokožkou rukou a celého těla. Naše mýdla, krémy, masti, šampony a koupelové soli neobsahují žádné syntetické přísady, obsahují minimum esenciálních olejů, nedráždí a nevysušují pokožku jako klasická mýdla, a tak jsou vhodná i pro citlivou a problematickou kůži.

Vybírat si u nás můžete ze široké nabídky zaručeně kvalitních a s láskou pro vás připravených 100% přírodních výrobků. Proto věříme, že i ten nejnáročnější zákazník si u nás určitě přijde na své.

Mýdla a krémy na citlivou pokožku rukou

přírodní české mýdlo mateřídouška a dobromysl
Přírodní mýdlo Koukol MATEŘÍDOUŠKA a DOBROMYSL 80g
139 
Mýdlo pro miminka a pro děti. Přírodní dětské mýdlo hydratuje a zvláčňuje, je vhodné...
přírodní české mýdlo mořská sůl
Přírodní mýdlo Koukol MOŘSKÁ SŮL 80g
139 
Pečující solné mýdlo napomáhá při léčbě dermatitid a akné. Sůl z Mrtvého moře čistí,...
přírodní české mýdlo bylinkové třezalka
Sleva
Přírodní mýdlo TŘEZALKA 80g
Original price was: 139 Kč.Current price is: 119 Kč.
Třezalkové mýdlo se hodí pro všechny typy pleti. Hydratační a čistící mýdlo s třezalkou...
cešké mýdlo s bahnem Mrtvého moře
Přírodní mýdlo s bahnem z Mrtvého moře 90g
139 
Přírodní mýdlo pro normální, zralou, ekzematickou i citlivou pleť i pokožku s lupénkou. Neobsahuje...
ceské mýdlo CALTHA - bahno z Mrtvého moře
Sleva
Tuhé mýdlo Bahno z Mrtvého moře 100g
Original price was: 159 Kč.Current price is: 139 Kč.
Rozmarýnové mýdlo s bahnem šetrně čistí póry, příznivě působí na kůži, má peelingový účinek....
už jen pár kusůZkrácená expirace
Mýdlo s medem a propolisem
Přírodní mýdlo MED a propolis 80g
139 
Mýdlo pečuje o suchou, citlivou a zralou pleť. Velmi jemné a krémové, s vysokým...
0
    0
    Košik
    Košík je prázdnýPřejít k produktům