České mýdlo - svědění pokožky rukou

Kdysi dávno, i když to možná ani nebylo tak dávno, jak se nám může zdát, naše babičky a prababičky k péči o pokožku používaly jen to, co jim nabídla sama příroda. Nečinily tak pouze z důvodu, že vyrobená v továrnách kosmetika v té době nebyla ještě tolik rozšířená. 

Používaly přírodní prostředky hlavně proto, že už odpradávna věděly o blahodárných účincích zdánlivě obyčejných věcí, kterými nás obdarovává příroda. Věděly, že byliny, mléko, včelí med a dokonce i bahno působí hojivě nejen na pokožku a tělo, ale také uklidňují duše a mysl.

Jenže my v dnešní uspěchané době musíme denně stihnout tisíc různých věcí, úkolů a povinností a tak nemáme na sebe tolik času a také na sebe tak trochu zapomínáme. Zapomínáme i na své zdraví, které ve velké míře ovlivňuje jak prostředí, ve kterém žijeme, tak i to, co konzumujeme. Netýká se to samozřejmě jen potravin, ale i všeho, s čím přicházíme do styku, včetně drogistických a kosmetických přípravků. Jsou to právě ony, které nám v každodenním životě buď mohou pomoci anebo také ublížit.

V dnešním světě hodně lidí se potýká, například, s dýchacími potížemi, ale i s dalšími alergickými projevy, které se mohou objevit na pokožce a zejména na kůži rukou v podobě zarudnutí, svědění a vyrážky, což může být způsobeno také použitím nevhodných čistících prostředků a kosmetických přípravků, obsahujících parabeny, hliník, alkohol, syntetická barviva a syntetickou parfemaci.

Pro citlivou pokožku volte kosmetiku bez parfemace

Syntetické parfémy, které dělají kosmetické výrobky tolik voňavými, můžou totiž u citlivých jedinců vyvolávat alergické reakce v podobě svědící vyrážky na kůži a dokonce i v podobě dýchacích potíží. Mějte na paměti, že pro citlivou pokožku nejsou doporučována aní voňavá mýdla s vyšším množstvím čistě přírodních esenciálních olejů. Nejlepší volbou pak jsou mýdla neovoněná nebo s minimálním obsahem přírodních esencí. 

Pokud jste náchylní k různého typu alergiím, můžete naše mýdla se sníženým množstvím esenciálních olejů používat bez obav. 

Pro velmi suchou pokožku

Mýdla obsahující extrakty měsíčku lékařského a heřmánku, kozí a ovčí mléko a kvalitní rostliné oleje napomohou vám s řešením dalšího rozšířeného problému, kterým je vysušení pokožky rukou. Glycerin a extrakty bylin obsažené v naších mýdlech nejenže pokožku nevysušují, ale také hojí drobná poranění, prasklinky, zvláčnují a zmírňují svědění pokožky rukou.

Pro svědící pokožku

Na suchou svědící pokožku se zarudnutím použijte přírodní mýdlo s popencem a přesličkou. K zvláčnění a výživě suché pokožky rukou rovněž nabízíme mýdla s kozím, ovčím mlékem nebo olivovým olejem. K zesílení účinků po umytí mýdlem na suchou a popraskanou pokožku doporučujeme nanášet zvláčňující a vyživující mast s olivovým olejem (obsahuje v malém množství esenci z gerania) nebo konopný krém (zcela bez esenciálních olejů).

Jak předejít svědění pokožky

Mezi příčiny svědění kůže patří i problémy dlouhodobějšího rázu, způsobené atopickým ekzémem a lupénkou. Ke zmírnění souvisejících s nimi potíží doporučujeme mýdlo s léčivým bahnem z mrtvého moře. Ale, jak se říká, je snadnější problému předejít, než ho později řešit. Platí to i o problémech s pokožkou. A tak nejjednodušším řešením, jak se zbavit výše popsaných problémů dřív, než vás začnou trápit, začnou vás svědit ruce, objeví se vysušení pokožky rukou, vyrážka, ekzém či zarudnutí a praskliny, je začít používat kvalitní přírodní kosmetické a koupelové přípravky již dnes.

Předejít svědění kůže můžete jak pomocí přírodních mýdel na ruce a tělo, tak i například pravidelným používáním různých druhů mořské soli s bylinkami do koupele, které u nás najdete také. Mořská sůl jemně očišťuje, peelinguje a zároveň změkčuje a dezinfikuje pokožku a tím předchází jejímu popraskání, zarudnutí a svědění. Bylinky přidané do našich solí zase napomohou předejít podrážděním a vyrážkám na vaší kůži. A jako bonus příjemně voní, navozují krásnou atmosféru a uvolňují tak celé tělo a nervovou soustavu. Stejně tak blahodárně a léčivě působí na nervovou soustavu i jód obsažený v mořské soli.

A když už mluvíme o mořské soli, připravili jsme pro vás speciální pečující mýdla s obsahem soli z mrtvého moře, která je účinná i na problematickou pleť s akné a dermatitidami, nebo také samotnou sůl z mrtvého moře do koupele.

Řada lidí již od útlého dětství trpí atopickými ekzémy a lupénkou. Všechno to jsou tak zvané civilizační choroby, které naši žijící v souladu s přírodou předci neznali. A právě proto naši výrobci se rozhodli hledat inspiraci tam, kde je to prověřeno časem a zkušenostmi moudřejších, a vyvinuli tak pro vás řadu kosmetických přípravků k péči o pokožku se 100% přírodním složením, díky čemuž vám tyto přípravky mohou být nápomocné v řešení krátkodobých a chronických potíží s pokožkou rukou a celého těla. Naše mýdla, krémy, masti, šampony a koupelové soli neobsahují žádné syntetické přísady, obsahují minimum esenciálních olejů, nedráždí a nevysušují pokožku jako klasická mýdla, a tak jsou vhodná i pro citlivou a problematickou kůži.

Vybírat si u nás můžete ze široké nabídky zaručeně kvalitních a s láskou pro vás připravených 100% přírodních výrobků. Proto věříme, že i ten nejnáročnější zákazník si u nás určitě přijde na své.

Mýdla a krémy na citlivou pokožku rukou

přírodní české mýdlo mateřídouška a dobromysl
Přírodní mýdlo Koukol MATEŘÍDOUŠKA a DOBROMYSL 80g
139 
Mýdlo pro miminka a pro děti. Přírodní dětské mýdlo hydratuje a zvláčňuje, je vhodné...
přírodní české mýdlo mořská sůl
Přírodní mýdlo Koukol MOŘSKÁ SŮL 80g
139 
Pečující solné mýdlo napomáhá při léčbě dermatitid a akné. Sůl z Mrtvého moře čistí,...
přírodní české mýdlo bylinkové třezalka
Sleva
Přírodní mýdlo TŘEZALKA 80g
119 
Třezalkové mýdlo se hodí pro všechny typy pleti. Hydratační a čistící mýdlo s třezalkou...
cešké mýdlo s bahnem Mrtvého moře
Přírodní mýdlo s bahnem z Mrtvého moře 90g
129 
Přírodní mýdlo pro normální, zralou, ekzematickou i citlivou pleť i pokožku s lupénkou. Neobsahuje...
ceské mýdlo CALTHA - bahno z Mrtvého moře
Tuhé mýdlo Bahno z Mrtvého moře 100g
139 
Rozmarýnové mýdlo s bahnem šetrně čistí póry, příznivě působí na kůži, má peelingový účinek....
Mýdlo s medem a propolisem
Přírodní mýdlo MED a propolis 80g
139 
Mýdlo pečuje o suchou, citlivou a zralou pleť. Velmi jemné a krémové, s vysokým...
0
    0
    Košik
    Košík je prázdnýPřejít k produktům