skladování kosmetiky v létě

Jak správně skladovat kosmetiku, aby se nekazila?

Na co si dát pozor v létě

Stejně tak jako každá kosmetika, i česká přírodní kosmetika a drogerie, mají-li vám vydržet co nejdéle, vyžadují určitá pravidla a určité podmínky uchovávání. A to jak při každodenním používání, tak i během jejích delšího skladování.

Chraňte kosmetiku před teplem a světlem

Optimálními podmínkami pro uchovávání kosmetických olejů, krémů, mastí, tinktur a dalších podobných přípravků je uchovávání mimo denní světlo v tmavém místě s maximální teplotou 23°C. Pokud je teplota v místnosti vyšší, měly by se uchovávat v ledničce. A to z důvodu, že obsahují přírodní oleje a rostlinné extrakty, které vlivem teplot by se mohly poměrně rychle zkazit.

Nenechávejte krémy a masti u zdrojů tepla, na slunci (např. u okna, kam se sluníčko dostane) nebo vedle topení a spotřebíčů, které produkují teplo. Není vhodné také mít krémy delší dobu v koupelně, jelikož tam díky častému a delšímu používání teplé vody a následnému jejímu odpařování teploty a také vlhkost značně stoupají. Ani přílišná vlhkost některým kosmetickým a drogistickým přípravkům neprospívá. Jedním z nich je mýdlo.

Uchovávání a skladování přírodních mýdel

Naše přírodní mýdla vám budou sloužit a radovat vás déle, budete-li je po použití vždy dávat na odkapávací mýdlenku. Mýdlo se vám tím pádem nebude rozpouštět a vydrží tak mnohem déle. Hodí se k tomuto účelu jak keramické, tak i dřevěné podložky, které máme v nabídce v našem e-shopu. Dřevěné mýdlenky jsou vyráběny z kvalitního borovicového, bukového nebo akátového dřeva a mají speciální úpravu, díky čemuž bez újmy vydrží i vlhké prostředí a dlouhodobý kontakt s vodou. Avšak mezi hlavní nevýhody dřevěných mýdlenek patří náchylnost k plísním a kratší životnost – při stálém kontaktu s vodou může dřevo tmavnout, praskat nebo se deformovat. Doporučujeme proto podložku umistit tak, aby nebyla pod stálým působením většího množství vody, nenasávala ji do sebe a nerozpouštěla pak svojí přebytečnou vlhkostí mýdlo.

Pozor na vlhkost

Máte-li nějaká mýdla v zásobě, neměli byste je skladovat v koupelně, ale v sušší místnosti s relativní vlhkostí vzduchu do 70% při teplotě 20-25°C, bez prudkých výkyvů teplot.

Pozor na slunce

Škodí mýdlu i přímé sluneční záření. Při dlouhodobém působení slunečního světla a vyšších teplot mýdla vám nejenže vyblednou, pozmění vůni, ale hrozí to, že se v nich začnou kazit olejové a bylinné složky.

Voňavá mýdla skladujte zvlášť

Aromatická mýdla různých vůní je nejlépe skladovat každé zvlášť v samostatné krabičce a to proto, aby nedošlo k smíšení aromatických složek a uchovala se tak původní vůně každého mýdla.

Jak se starat o houby a  lufu

I přírodní lufa tak jako každá jiná mycí houba, potřebuje svou péči. Po každém použití se musí důkladně propláchnout pod tekutou teplou vodou, důkladně se vody zbavit a následně vysušit na dobře větraném místě – například v zavěšeném stavu na prádelní šňůře.

Pro důkladnější čištění můžete lufu jednou za čas na 10 minut namočit do roztoku vody a octa (v poměru 1:1), který pomůže odstranit případné bakterie a osvěžit materiál. Po octové lázni lufu opět důkladně propláchněte čistou vodou. Můžete ji také na 2-3 minuty ponořit do vroucí vody, což pomůže s dezinfekcí. Nikdy nenechávejte lufu dlouhodobě mokrou a vyhněte se skladování v uzavřených nádobách.

S mořskou houbou je to podobné základem je její důkladné propláchnutí po každém použití a následné vysušení na vzdušném místě. Jednou za 2-3 měsíce je vhodné houbu „oživit“ namočením do roztoku mořské soli (1 lžíce soli na 250 ml vody) po dobu 12-24 hodin. Tento proces pomáhá zachovat přirozenou strukturu houby a její antibakteriální vlastnosti. Po solné lázni houbu znovu důkladně propláchněte čistou vodou a nechte uschnout. Vyhněte se používání chemických čisticích prostředků, které by mohly narušit přírodní vlastnosti houby. Při správné péči může kvalitní mořská houba vydržet i několik let.

 

Jak správně pečovat o konjak houbičku

Po každém použití:

  • Důkladně vymačkat všechnu vodu.
  • Propláchnout čistou vodou.
  • Znovu vymačkat přebytečnou vodu.
  • Pověsit na vzdušné místo (ideálně na šňůrku nebo háček)
  • Nikdy neuchovávat v uzavřené nádobě nebo vlhkém prostředí

Hloubkové čištění (1x týdně)

  • Namočit na 1-2 minuty do vroucí vody pro dezinfekci
  • Nechat vychladnout
  • Jemně vymačkat
  • Nechat důkladně vyschnout

Důležité zásady

  • Při známkách plísně nebo zápachu ihned vyhodit
  • Nenechávat dlouhodobě mokrou
  • Neskladovat v uzavřené kosmetické taštičce
  • V případě delší pauzy v používání nechat zcela vyschnout

Při správné péči si konjak houbička zachová své čistící a exfoliační vlastnosti po celou dobu životnosti.

0
    0
    Košik
    Košík je prázdnýPřejít k produktům